آگاه حساب

پخش گرم سپیدار ✔️ | امکانات و مزایای سیستم پخش گرم سپیدار

پخش گرم به نوعی از پخش محصولات گفته می‌شود که در آن بازاریاب شرکت پخش همراه با جنس مورد نظر برای فروش در محل مورد نظر خریدار حاضر شده و به محض سفارش مشتری جنس را به مشتری تحویل می‌دهد. این نوع پخش برای فروش محصولاتی است که تاریخ انقضاء کوتاه مدتی داشته و از نوع مواد فاسد شدنی می‌باشند. در توزیع محصولات غذایی و دامی با روش پخش گرم، مدت زمان انجام سفارش و ثبت در سیستم و تحویل کالا به مشتری بسیار کوتاه و روال انجام کار پخش و توزیع مویرگی بسیار سریع است. از بهترین این سیستم‌ها می‌توان به سیستم پخش گرم سپیدار اشاره کرد که در ادامه بیشتر به آن می پردازیم.

پخش گرم چیست؟

یکی از روش‌های پخش مویرگی، پخش گرم است که به معنای فروش در محل قرار گیری مشتری است. در این روش فروشنده به همراه راننده و ماشین حامل مواد غذایی به سراغ مشتریان رفته و عملیات پخش، صدور فاکتور و تحویل بار را همانجا انجام می‌دهد. در پخش گرم راننده به عنوان انبار متحرک، کالا را در اختیار داشته و بر اساس مسیری که قبلاً برای راننده مشخص شده به مشتریان سرزده و محصول را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. در این روش مشتری تعیین کننده تعداد خرید از راننده بوده و پس از تایید خریدار، فاکتور تحویل مشتری می‌گردد. نحوه صدور فاکتور به روش های متفاوتی است مثلاًی می‌توان یک حواله فروش صادر نموده و بعد از اینکه راننده به مرکز بازگشت، حواله‌های فروش و تسویه با خریداران را تحویل داده و سپس فاکتور اصلی صادر شود.

یا اینکه اگر راننده از دستگاه‌هایی مانند تبلت و … استفاده می‌نماید، با دردست داشتن فرمی که در آن راننده می‌تواند فاکتور صادر نماید فاکتور مورد نظر صادر می‌گردد. نحوه اطلاع‌رسانی به مرکز نیز می‌تواند به روشهای گوناگونی باشد.اگر ارسال اطلاعات به صورت لحظه‌ای (online) باشد در هر لحظه که فروش انجام می شود این فروش در مرکز ثبت می شود، با این روش همیشه آمار فروش به روز و در لحظه است. اما عیبی که این روش دارد این است که اگر به هر دلیلی ارتباط بین مرکز و راننده که ازبوسیله اینترنت برقرار شده بود، قطع گردد دیگر راننده نمی‌تواند هیچ فاکتوری را ثبت نماید و عملاً کار فروش و پخش محصولات بهم می خورد.

در این روش هزینه نیروی انسانی و نیز هزینه حمل در مقابل بیشتر خواهد بود و معمولا میزان توقف خودرو در این روش پخش گرم چند برابر خواهد بود ؛ همچنین در پخش گرم هر فروشنده یک راننده و خودرو باید در اختیار داشته باشد. در محصولاتی که عمدتاً تاریخ انقضای کمتری دارند مانند برخی مواد غذایی و لبنیات و مخصوصا شیر که مدت زمان انقضای آن بسیار کوتاه است از پخش گرم استفاده می‌شود. برای اینکه با چنین مشکلاتی روبرو نشوید ما به شما سیستم پخش گرم نرم افزار سپیدار را معرفی می‌کنیم.

امکانات و مزایای سیستم پخش گرم سپیدار

پخش گرم مناسب چه شرکت‌هایی است؟

این روش مناسب شرکت‌هایی است که مانند سیستم پخش گرم سپیدار در زمان تحویل کالا، مقدار قطعی فروش را مشخص کرده‌اند. مثلاً می‌توان شرکت‌های پخش محصولات لبنیاتی و نوشیدنی‌های پرمصرف را نام برد. در این سیستم به هر یک از پخش کننده گان در هر مسیر، مقداری از کالا که به صورت تقریبی برآورد شده است داده می‌شود، سپس مسیر پخش هریک از محصولات مشخص شده و عامل فروش، در همان محل فروش توافق لازم را صورت داده و کالای مورد نیاز خریدار را تحویل نموده و کالاهای ضایعاتی را عودت می‌نماید.

برای اطلاع از قیمت نرم افزار سپیدار روی لینک کلیک نمایید.

تفاوت فروش محصولات در فروش سرد و گرم

در فروش سرد فروشنده با پای پیاده، وسیله شخصی، تاکسی و یا موتور برای فروش به بازار می‌رود و در تبلت یا فرم سفارش اطلاعات را وارد می‌کند و بعد از تائید اطلاعات در شرکت، فاکتور صادر می‌شود و بعد محصولات که توسط مشتری لازم بود توسط ماشین توزیع برای مشتری ارسال می‌شود ولی در فروش گرم، فروشنده به وسیله ماشین شرکت که محصول در داخل آن است نزد مشتریان می‌رود و همان جا سفارش را انجام داده و فاکتور صادر می‌شود و محصول تحویل مشتری شده و تسویه‌حساب صورت می‌گیرد.

سفارش گرم و سفارش سرد دارای معایب و مزایایی هستند اما سفارشات سرد دارای مزایای بیشتری است. از مهمترین معایب بازاریابی سرد عدم وجود شناخت و اعتماد بین ارائه دهنده کالا و خدمات و مصرف کننده است. بنابراین برای پر کردن این شکاف، تولید کننده باید از ابزار تبلیغاتی گسترده برای جلب توجه و کنجکاوی مشتری استفاده کند. اگر محصول و خدمات ارائه شده در اولین استفاده توسط مصرف کننده بتواند رضایت او را جلب کند، اعتماد مشتری جلب خواهد شد بنابراین ویژگی‌های سیستم پخش گرم سپیدار، برای همکاران دارای سیستم نرم‌ افزار پخش مویرگی سپیدار، این است که پاسخی هماهنگ برای شرکت‌هایی است که عملیات فروش و توزیع مویرگی را در کنار سایر انواع فروش به‌عنوان یک بخش بسیار مهم عملیات فروش خود دارند و می‌خواهند آن را به شکل متمرکز، یکپارچه و انعطاف‌پذیر مدیریت کنند.

همچنین یکی از روش‌های معمولی پخش مویرگی، پخش گرم است. در این روش فروشنده به همراه وسیله حمل خود، اجناس را تحویل گرفته و در مسیرهای مشخص و برنامه‌ریزی شده شروع به ویزیت مشتری نموده و هم‌ زمان با صادر کردن فاکتور فروش اجناس درخواستی مشتری را به او تحویل می‌دهد. این روش به دلیل آنکه نیروی انسانی بیشتری را نسبت به پخش سرد می‌طلبد برای محصولاتی که تاریخ انقضای کوتاهی دارند مثل مواد غذایی و لبنی و دامی به کار برده می شود.

در روش مدرن پخش گرم فروشنده با استفاده از گوشی یا تبلت خود در همان لحظه حضور مشتری فاکتور مشتری را صادر و هم زمان با آن، نحوه تسویه (مانده دار، چکی، کارت‌خوان، نقد و یا حواله) را مشخص می‌کند و در صورت تقاضای مشتری، فاکتور رسمی با استفاده از چاپگرهای همراه پرینت گرفته و به مشتری تحویل داده می شود. اگر مشتری تقاضایی نداشته باشد علت عدم ثبت درخواست را مشخص نموده و اطلاعات را به سرور مرکزی انتقال می‌دهد. در آخرین مرحله نیز فروشنده کالاهای باقی‌مانده را به همراه کالاهای برگشتی به انبار تحویل می‌دهد.

گزارش‌گیری در توزیع محصولات فروش گرم

لیست قیمت نرم افزار پخش گرم سپیدار را اینجا ببینید.

گزارش‌گیری در توزیع محصولات فروش گرم

برای گزارش‌گیری از بخش توزیع گرم طبق معمول سیستم پخش گرم سپیدار از مرور ماژول مربوطه استفاده می‌شود. برای این منظور از ماژول سفارش گیری و پخش، قسمت مرور استفاده می‌شود. در این روش از چند سربرگ استفاده می‌شود. یکی از این سربرگ ها، سربرگ واسط است که به وسیله  این سربرگ می‌توان گزارشی از خالص فروش و برگشتی واسط و فاکتورهای تسویه شده و نشده واسط تهیه نمود.همچنین به وسیله سربرگ توزیع گرم: می‌توان گزارشی از خالص فروش و برگشتی هر توزیع گرم، وضعیت هر توزیع و حداقل و حداکثر وزنی و حجمی وسیله حمل تهیه نمود. یکی دیگر از سربرگهای کاربردی ،سربرگ اقلام توزیع گرم است که بوسیله آن می‌توان گزارشی از مقدار خارج شده از انبار، مقدار فروش و برگشتی، مقدار برگشتی به انبار و همچنین مقدار باقی مانده از هر تعداد کالای استفاده شده در توزیع گرم تهیه نمود.

وظایف اصلی یک سیستم توزیع شامل چه مواردی است؟

پخش و رساندن محصولات از تولید کننده تا آخرین خریدار است. مثلا مویرگ‌ها، رگ‌های کوچکی هستند که وظیفه‌ی رساندن خون به سلول‌ها را به عهده دارند و با این توضیحات ، نظام توزیع مویرگی شکل گرفته است.‌ این سیستم نظام و تفکری است که باید در تمام بنگاه‌های اقتصادی مورد توجه جدی قرار گیرد. بنابراین توزیع مویرگی فقط خاص سازمان‌های عرضه‌کننده‌ی محصولات صنایع غذایی و آرایشی و بهداشتی نیست. امروزه تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان تجهیزات آشپزخانه، لوازم خانگی، مبلمان، انواع ابزارآلات صنعتی و مصرفی و… می‌توانند با پیاده‌سازی مدیریت توزیع مویرگی از مزایای فراوان آن بهره‌مند شوند.‌ نکته‌ی مهم طراحی درست این نظام، تعهد و حمایت مدیران ارشد برای اجرای آن است.

تصمیم درباره کانال توزیع و فروش کالا، از جمله مهم‌ترین تصمیماتی است که فراروی مدیران قرار دارد. تصمیم گیری درباره توزیع کالا بر سایر تصمیمات بازاریابی تاثیر مستقیم می‌گذارد. نبض یک شرکت در دست شبکه توزیع و فروش آن است، بسیاری از شرکت‌ها با استفاده از سیستم‌های توزیع خلاق، مانند سیستم پخش گرم سپیداربه مزایایی رقابتی دست یافته‌اند.

انواع وضعیت در یک توزیع گرم

یکی از اولین وضعیت‌‌ها در یک سیستم کارآمد توزیع گرم مانند سیستم پخش سپیدار ثبت شدن سفارش است. آماده توزیع یکی دیگر از وضعیت ها به شمار می رود که بعد از صدور خروج انبار برای اقلام موجود در توزیع گرم وضعیت توزیع به وضعیت “آماده توزیع” تغییر می‌کند. در حال توزیع نیز بعد از دریافت توزیع گرم در اپلیکیشن موبایلی سپیداربه “در حال توزیع” تغییر می‌کند. در این وضعیت امکان ثبت فاکتور فقط از طریق گوشی امکان‌پذیر است به گونه ای که برای ثبت فاکتور برای توزیع گرم مدنظر از داخل نرم‌افزار سپیدار حتماً یا باید از داخل اپلیکیشن موبایلی سپیدار خاتمه توزیع را زد یا باید گزینه باز کردن در فرم توزیع گرم را انتخاب کنید.

همچنین بعد از اتمام محصول توزیع گرم باید گزینه خاتمه توزیع را در فرم توزیع ثبت کرد تا وضعیت توزیع به “خاتمه یافته” تغییر یابد. برای اینکه بتوان برای یک واسط توزیع گرم جدید ثبت کرد حتماً باید توزیع گرم قبلی در وضعیت خاتمه یافته قرار داده شود وگرنه هنگام ثبت توزیع گرم جدید با خطای “یک واسط نمی‌تواند بیش از یک توزیع گرم در وضعیت غیر از خاتمه یافته داشته باشد.” مواجه می‌شوید.

بنابراین برای مشخص کردن یا تغییر دادن قیمت بهای تمام شده کالای فروش رفته در توزیع گرم باید از قسمت تنظیمات  سربرگ سفارش گیری و پخش اقدام کرد.

انواع وضعیت در یک توزیع گرم

چگونگی تعریف مناطق و مسیرها در سیستم پخش گرم سپیدار

اولین مرحله در سیستم پخش گرم سپیدار مشخص کردن مناطق و مسیرها و ارتباط دادن مشتریان موجود به مسیرهای مشخص شده است. برای تعریف مناطق در سپیدار به قسمت سفارش گیری و پخش رفته و قسمت منطقه و مسیر و بعد از آن منطقه جدید را انتخاب کرده و یک کد و یک عنوان برای منطقه مشخص نموده و فرم را ذخیره نمایید. همچنین فرآیند پخش و مشخص کردن مناطق و مسیرها و مرتبط کردن مشتریان موجود به مسیرهای مشخص شده ارتباط پیدا می کند. همچنین در تعریف مسیرهای موجود در منطقه باید در قسمت مسیر دقت شود که آدرس مشتری به مسیر ارتباط داده می‌شود، بنابراین اگر مشتری آدرس‌های مختلفی داشته باشد باید آن‌ها را نیز به مسیر مربوطه ارتباط دهید.

کاربرد محدودیت نوع فروش

در سیستم پخش گرم سپیدار با توجه به نیاز مجموعه می‌توان انواع‌های فروش متنوع را تعریف نمود، از این رو در فرآیند پخش نیز امکانی بوجود امده که بتوان با استفاده از فرم “محدودیت نوع فروش” نوع‌های فروشی که واسط می‌تواند با استفاده از آن‌ها عملیات فروش انجام دهد را محدود نمود.

همچنین اگر برای پخش کننده محصولات محدودیت نوع فروشی ایجاد نشود با تمامی نوع‌های فروش می‌تواند عملیات ثبت سفارش را انجام دهد ولی اگر محدودیت ایجاد شود تنها با نوع‌های فروشی که در فرم محدودیت نوع فروش مشخص شده است می‌تواند به مشتریان خدمات بدهد.

چگونگی تعریف وسیله حمل در سیستم پخش گرم سپیدار

یکی دیگر از فعالیتها درسیستم پخش گرم سپیدار تعریف وسیله حمل برای تحویل اجناس و کنترل ورود و خروج کالا به انبار است. برای تعریف وسیله حمل نیز به قسمت سفارش گیری و پخش رفته و فرم وسیله حمل را از قسمت عملیات باز کنید و عنوان و شماره پلاک وسیله حمل را وارد کرده و در صورت نیاز اگر وسیله حمل در اختیار واسط بخش خصوصی است، واسط را نیز مشخص کرده و فرم را ذخیره نمایید. در آخرین بخش این فرم می‌توان حداقل و حداکثر وزنی و حجمی را برای کنترل حداقل و حداکثر اجناس بارگیری شده توسط وسیله حمل را مشخص نمود. همچنین برای استفاده از امکان کنترل حداقل و حداکثر وزنی و حجمی توسط سیستم انتقال باید مراحل زیادی را طی کرد. بنابراین برای مشخص کردن واحد سنجش وزن و حجم برای سیستم از مسیر تنظیمات سربرگ سفارش گیری و پخش مشخص کردن واحد سنجش وزن و حجم برای سیستم

معادل وزنی و حجمی کالاهای تعریف شده را در مشخصه کالاها وارد نمایید. برای این منظور باید از سمت تأمین‌کنندگان و انبار، فهرست کالا و خدمات، کالای مدنظر را تنظیم کرده و معادل وزنی و حجمی یک واحد کالا را وارد نمایید.

همچنین معادل وزنی و حجمی کالاهای تعریف شده را در تعریف کالاها می توان تعریف کرد. بنابراین در صورتی که وزن یا حجم وارد شده از حداکثر مشخص شده بیشتر باشد سیستم پیامی جهت هشدار برای باخبر شدن از اینکه وزن کالاها انتخاب شده بیشتر از حداکثر وزنی وسیله حمل است را با مضمون آیا ادامه می‌دهید؟” را نمایش داده و در صورت تایید، توزیع گرم یا سرد مدنظر را ذخیره خواهد کرد.

کلام آخر

بنابر این آخرین مرحله  برنامه سفارش گیری و تحویل اجناس باقی مانده  سیستم پخش گرم سپیدار تحویل اجناس باقی مانده به انبار است. برای این منظور توزیع گرم مدنظر را باز کرده و از سربرگ موجودی وسیله حمل علاوه بر گرفتن گزارشی از موجودی وسیله حمل، مقدار فروش و برگشتی هر کالا، با انتخاب کالاهایی که به انبار تحویل داده شده‌اند می‌توان سند برگشت خروجشان را صادر کرد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =

برای دریافت مشاوره خرید نرم افزار با ما تماس بگیریدشماره تماس: 02148335
+
Call Now Button
×