بهترین نرم افزار CRM

بهترین نرم افزار CRM در ایران

CRM مخفف (customer relationship management) نرم افزاری است که به ارتقاء مدیریت ارتباط با هدف ایجاد و حفظ روابط در بلند مدت و همچنین مدیریت بهتر شدن فرآیندهای، بازاریابی، مالی، حسابداری، پایانه فروش، و… می تواند کمک کند. بهترین نرم افزار CRM یک پلتفرم با‌کارایی اسان برای مدیریت ارتباط با مشتری است که با افزایش بهبود عملکرد سازمانی و اثر بخشی فرآیند فروش رضایت مشتری را به همراه دارد و به افزایش درامد و کاهش هزینه سازمان به شما کمک می‌کند.امرزه پر کاربرد و بهترین نرم افزار CRM نرم افزار سرو است که در ادامه مطلب به ویژگی وامکانات و فواید هردو مطلب خواهیم پرداخت

ویژگی بهتربن نرم افزار CRM

● مدیریت مخاطبین
● ارزیابی مشتری
● گزارش ها و داشبورد ها
● اتوماسین فروش
پیش بینی فروش
● منظم سازی داده های فروش
● ذخیره سازی اطلاعات
● اتوماسین بازاریابی

بهترین نرم افزار CRM خوب باید چه امکاناتی داشته باشد؟

مدیریت خرید و فروش یکی از امکانات بهترین نرم افزار CRM به شمار می رود. این محصکل با ساده سازی و بازاریابی، ارتباط مستقیم با حسابداری و انبار به کوتاه شدن مسیر خرید و فروش و رونق کسب و کار شما کمک می‌کند.
تبلیغات: نرم افزار CRM به شما این امکان را می‌دهد که کمپین های تبلیغاتی کار خود را هوشمندانه، آگاهانه وهدفمند و با استراتژی مناسب اجرا کنید. و این کار باعث می شود اطلاعات مفیدی از بازاریابی و نیاز مشتری به دست بیاورید. و بازدهی تبلیغات خود را بیتشر کنید.
بی ام پی اس ( bmps ) : از عوامل موفقیت کسب‌و‌کار شما، فرایندهای سازمانی رایج در مجموعه است. اگر این فرایندها دقیق و سازمان‌یافته باشند، درصد موفقیت شما بیش‌تر می‌شود.

بهترین نرم افزار CRM کدام است؟

در ادامه قصد داریم بهترین نرم افزار CRM را به شما معرفی نماییم و کمک کنیمبتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

بهترین نرم افزار CRM سرو

نرم افزار crm سرو یک محصول کاربردي برای ارتباط موثر با مشتریان است. برای آشنایی بیشتر شما کاربران عزیز با این نرم‌ افزار کاربردی و ویژگی‌های خاص آن و همچنین نحوه کارکرد آن، ما در این مقاله به توضیحات جامع و کلی در مورد استفاده از این نرم‌ افزار و چگونگی انتخاب یک نرم‌ افزار برتر مانند آن و اینکه چرا این نرم افزار یک نرم افزار برتر است، خواهیم پرداخت.

ویژگی‌های نرم‌ افزار CRM سرو

1. درک کردن بهتر مشتریان خود
2. جذب مشتری های بیشتر
3. حفظ روند مشتریان را بهبود می‌بخشد.
4. ارتباط داخل سازمانی را سرعت می بخشد.
5. انجام خدمات مربوطه، کم هزینه تر از چیزی که تصور می کنند

استفاده سازمان ها از نرم افزار CRM سرو​

1. استراتژیک: بهترین نرم افزار CRM سرو استراتژی کسب و کار شما در زمینه مشتری محوری را شکل می‌دهد و کمک می‌کند تا مشتریان جدید جذب شوند و مشتریان فعلی خود را راضی و سود آور نگه دارید. این استراتژی نقش بسیار بزرگی در سازمان دارد؛ زیرا موجب می شود فرآیندها و فرهنگ سازمانی صحیح مشتری محوری در کسب و کار شما شکل بگیرد. پس یکی از دلایل پرطرفدار بودن این نرم افزار را دانستیم.

2. عملیاتی: عملیات اتوماسیون CRM براحتی و دقت فرآیند های خدمت به مشتریان مانند فرآیندهای بازاریابی، فروش و ارائه خدمات پس از فروش را مدیریت می‌کند. فرآیند هایی در سازمان وجود دارند که شما با استفاده از آنها نیاز های مشتریان را در مواقع مختلفی که با شما ارتباط دارند پاسخ می‌دهد. برای مثال زمانی که مشتری درخواست دریافت خدمات پس از فروش خود را ارائه می‌دهد سازمان پاسخ و خدمات مورد انتظارش را به او ارائه می‌کند. در این مسیر حتماً از بهترین نرم افزار crm سرو کمک بگیرید که بتواند حجم زیاد اطلاعات مشتریان و فایل های مرتبط با آنها… را به نحو بهتری مدیریت کنید؛ و تفاوت آن را با سایر نرم‌ افزارها بهتر احساس کنید.

از مزایای جذاب بهترین نرم افزار CRM سرو اجتماعی:

1- بهبود فرآیند: یکی از مزایایی که این نرم افزار از طریق مدیریت ارتباط با مشتری برای شرکت‌ها فراهم می‌کند (شفاف‌ سازی داده‌های مشتری و فرآیندهای فروش است). این نرم افزار از طریق تعامل با مشتری، مزیت منحصر به ‌فردی را برای بهبود فرآیندها فراهم می‌کند. این به شما اجازه می‌دهد تا تمرکز خود را روی مشتری گذاشته و با استفاده از ابزار های یکپارچه ‌سازی موجود نظیر gradeS،vatS و … میزان کارایی را افزایش دهید.

2- بهره‌ وری بیشتر: شبکه‌های اجتماعی گنجینه ‌ای غنی از بینش‌ها، خصوصیات جمعیت‌شناسی و الگوهای رفتاری مشتریان را فراهم می‌کنند. این امر می‌تواند به‌طور قابل توجهی در فرآیند تشخیص مشتریان بالقوه تا مرحله فروش بسیار موثر باشد. در واقع از طریق این داده‌ها ‌مشتریانی که در شبکه‌ های اجتماعی در دسترس هستند شناسایی و جذب می‌شوند. بهترین نرم افزار CRM سرو به شما در افزایش اثربخشی و کارایی کمک خواهد کرد.

3- تقویت ارتباط داخلی: سیستم بهترین نرم افزار CRM سرو اجازه می‌دهد تا تمام واحدها از واحد فناوری اطلاعات تا سطح دسترسی خود، از داده ‌های مدیریت و ..استفاده کنند. این امر می‌تواند میزان اشتباه بین کاربران را کاهش داده و همکاری بین تیم‌‌ها حتی برای تیم‌هایی که در سراسر جهان پراکنده شده‌‌اند را افزایش دهد.

4- پیش‌ فعال بودن: شبکه‌های اجتماعی از طریق تلفن‌ همراه و اینترنت، می‌توانند به نوعی منجر به نشر دادن داده‌ و اطلاعات شوند. سازمان‌ها از طریق بهترین نرم افزار crm سرو به طور مستقیم می‌توانند بازخوردهای مشتری را مدیریت کنند، سهم بازار خود را بیشتر کنند و جذابیت نام کار خود را دو برابر کنند.

5- بهبود تحقیق و توسعه: تحقیق و توسعه کنونی، هسته مرکزی دنیای کسب‌ وکار نوین تلقی می‌شود. قابلیت تحلیل اجتماعی در CRM پیچیده‌تر به نظر می‌رسد؛ با این وجود با استفاده از نرم افزار نامبرده، دانش موجود در نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری اجتماعی افزایش یافته و تیم تحقیق و توسعه قادر به ارائه سناریو و برنامه ‌های بلند مدت خواهند بود.

6- هوش رقابتی: بهترین نرم افزار CRM سرو به سازمان‌ها این امکان را می‌دهد تا از طریق عواملی نظیر احساسات، میزان رضایت آن‌ها را از نوع خدمات تشخیص دهند. این امر می‌تواند به طور مستقیم در مدیریت و بهبود استراتژی‌ های شرکت بسیار خوب و مؤثر باشد.

7- تقویت روابط بلند مدت: یکی از اهداف اصلی فعالیت در شبکه‌ های اجتماعی ایجاد ( روابط متقابل با مشتری فعلی و بالقوه است). با سیستم مدیریت ارتباط با مشتری اجتماعی از یک سو روابط خود با مشتریان را تقویت کرده و از سوی دیگر میزان آشنایی آن‌ها از شما بیشتر شده و منجر به اعتماد بیشتر می‌شود در نهایت این امر رابطه بلند مدت و سودآور دوطرفه را فراهم می‌کند.

به عبارتی نرم افزار CRM سرو شامل سه اصطلاح است:

1-مشارکت‌دهی: شرکت‌ها با استفاده از بهترین نرم افزار CRM سرو قادر به استفاده ازشبکه‌های اجتماعی جهت مشارکت‌ دهی مشتریان خواهند بود.
2-خدمت به مشتری: شرکت‌ها قادر به پاسخ‌گوی شکایات و سوال مشتریان و انجام تعهدات در هر بازه زمانی از طریق این نرم افزار هستند.
3-فروش اجتماعی: امکان پیگیری و جذب سرنخ‌های (Lead) جدید در شبکه‌ها برمبنای داده‌ها و اطلاعات موجود توسط فروشندگان وجود دارد. علاوه بر استفاده از بینش فردی، شرکت‌ها قادر به استفاده از CRM اجتماعی جهت درک احساسات و نیازهای مشتری خواهند بود.
با بهترین نرم افزار CRM سرو چگونه اطلاعات مشتریان را ذخیره کنید؟
از طریق این نرم افزار برای هر مشتری یک پرونده ایجاد می شود و کلیه تماس ها و سوابق بصورت رکوردها به پرونده اضافه می شود. تمامی اطلاعات مشتریان با یک کلیک وارد شده و می‌توان به سادگی ثبت و بایگانی اطلاعات مشتریان و همکاران و ثبت وظایف مخاطبین خاص را انجام داد. از جهتی دیگر دریافت گزارش‌ها و اطلاعات لحظه ای نیز از امکانات مورد نیاز این نرم افزار می‌باشد. این فرآیند در مورد صدور پیش فاکتور، فاکتور و قیمت‌ها نیز صادق است. این نرم افزار کمک می‌کند مشتریان خود را بهتر درک کنید. مشتریان یکی از عناصر اصلی بهترین نرم افزار crm سرو به شمار می‌روند. پروفایل مشتری پایگاه اطلاعاتی اوست که تاریخچه هر یک از مشتریان در آن طبقه بندی می‌شود و این امکان را فراهم می‌کند تا کارمندان مربوطه بتوانند تاریخچه شکایت و اطلاعات و خدمات مربوط به مشتریان را در وقت کمی مرور کنند.

مشتریان در چه تاریخی از شما خرید کرده اند؟
آیا مشکلات گذشته آنها حل شده است؟
قرارداد با مشتری از چه تاریخی شروع شده و در چه تاریخی به پایان می‌رسد؟
کارمندان بخش خدمات به کمک این نرم افزار طبق سوالات بالا در اسرع وقت به جواب خود رسیده و باعث رضایت و خوشنودب مشتریان خواهند شد.

معیار های مورد استفاده در سنجش موفقیت نرم افزار CRM سرو

رضایت مشتری: افزایش وفاداری مشتری به سازمان را در تکرار خرید می‌توان مشاهده کرد.
منفعت مشتری: می توان از طریق افزایش درآمد به ازای خرید مشتری، افزایش دوره و کاهش هزینه‌ها را سنجید.
سهم بازار: از طریق بهترین نرم افزار CRM سرو میزان نفوذ در بازار را می‌توان به کمک عملکرد سازمان نسبت به سایر رقبا سنجید.
تحلیل مالی: سنجش معیار های مالی و کمی سازمان مانند: بازگشت سرمایه، ارزش فعلی خالص، نرخ بازگشت داخلی و نسبت درآمد به سهم است.

بهترین نرم افزار CRM سرو سیستمی امتحان شده برای رشد کسب و کار‌ها

یکی از جذابیت های نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) این است که این سیستم می‌تواند به صورت خودکار این وظایف (فروش و بازاریابی) را بر عهده گرفته و تنها از یک راهکار نرم افزاری برای تمام اهداف استفاده می کند. به صورت کلی، نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری، همه ابزارهای مورد نیاز برای رشد کسب و کار را به صورت جامع و با حداقل صرف زمان و نیرو برای شما و تیم فروش فراهم می‌آورد.

نرم افزار CRM سرو و استراتژی آن

قبل از انتخاب نرم افزار باید روی استفاده از استراتژی آن تمرکز داشت. در این استراتژی مدیریت مشتریان، خدمات، تیم فروش و…. مورد توجه قرار خواهند گرفت. فلسفه استراتژی این محصول به عنوان بهترین نرم افزار CRM سرو توجه بیشتر مخاطبان خود را جلب کرده است زیرا مشتری محوری در آن همه چیز است و از نظر سازندگان مشتری کلید موفقیت سازمان‌هاست. استراتژی نحوه تعامل و مشارکت فعال نرم افزارهایی از این دست با مشتریان است. در واقع طراحان این نرم افزار کسب و کار را از دید مشتری می‌بینند و در برنامه ریزی خود تجربه مشتری را در نظر می‌گیرند. نگاه از دید مشتری کمک می‌کند تا فرصت‌های موجود در کسب و کار را مشاهده و استراتژی و فرآیند های موثرتری برای سازمان در نظر گرفته شود. باید این را در نظر گرفت crm تنها یک نرم افزار نیست؛ بلکه سیستمی کارآمد و محبوب در نزد مدیران و حسابداران حرفه‌ای است که به سرپرستان سازمان‌ها اجازه می‌دهد تا بیشتر به روی فعالیت‌ها و روابط با مشتریان، خریداران، تامین کنندگان تمرکز کنند. اما در واقع مفهوم مدیریت ارتباط با مشتری از لایه استراتژی آغاز شده و در نهایت این نرم افزارها ابزاری هستند برای تسهیل در اجرای استراتژی‌های سازمان؛ پس این نرم افزار خاص یک تسهیل کننده فوق العاده است.

جمع بندی

نرم افزار CRM سرو می تواند منجر به تسهیل فعالیت‌ها شده و همچنین کمکی به تیم فروش برای انجام درست فعالیت هایشان باشد. همین امر موجب می‌شود که این نرم افزار در تمامی کسب و کارها قابل استفاده باشد. در صورتی که قصد دارید برای شرکت خود با هزینه کم مشتری‌های زیادی جذب نمایید؛ این نرم افزار بهترین انتخابی است که می‌توانید داشته باشید زیرا در اکثر شرکت‌ها انعکاس بالایی دارد و مدت‌هاست امتحان خود راپس داده است. در صورتی که تمایل داشته باشید می توانید با مشاوران ما در سایت آگاه حساب تماس بگیرید و اطلاعات جامعی از بهترین نرم افزار CRM به دست آورید. کارشناسان ما می توانند در زمینه انتخاب بهترین نرم افزار CRM متناسب با کسب و کارتان به شما کمک کند. امیدواریم این مطالب برای شما ارزشمند بوده باشه و در تهیه نرم افزار حسابداری مناسب کمکتان کند.

همواره میتوانید با ما تماس بگیرید و مشاوره رایگان خرید نرم افزار متناسب با نیازتان دریافت کنید.

5/5 - (2 امتیاز)
برای دریافت مشاوره خرید نرم افزار با ما تماس بگیریدشماره تماس: 02148335
+
Call Now Button
×