جستجو کردن
Close this search box.

نرم افزار CRM سرو

SarvCRM

نرم افزار CRM سرو همکاران سیستم

نرم افزار CRM سرو یک محصول کاربردي وساده برای ارتباط موثر با مشتریان است.

با نرم افزار CRM سرو نظم و سرعت در پیگیری ها، عدم وابستگی به افراد، فروش بیشتر، در کنترل بودن فروش توسط شما و دیدن آنچه که به شما کمک می کند تا رشد کنید.

CRM سرو  با ارائه دادن راه کارهای متنوع در حوزه فروش، بازاریابی و خدمات پس از فروش یکی از محبوب‌ترین نرم افزار های حسابداری است.

نمای کلی از المان های CRM سرو

چرا نرم افزار CRM سرو ؟

نرم افزار CRM سرو به مدیران سازمان‌ها این امکان را می‌دهد که اطلاعات مفیدی مانند فروش‌های جاری، پیش فاکتورها، نتایج فعالیت‌های بازاریابی، تبلیغات و … را مشاهده کنند. برنامه کارتابل قابل شخصی سازی بوده و بر اساس نیاز هر شخصی قابل انطباق است.

میتوان همه فرصت‌های فروش سازمان‌ را در یک نما مشاهده و از آن مطلع شد.این اصطلاح در CRM سرو به طريقه مدیریت ارتباط با مشتری با توجه به آیکن‌های زرد، سبز، خاکستری و قرمز از وضعیت کارهای همکاران خود در قبال این فروش‌ها و نحوه ارتباط با مشتری و مطلع گشتن از آن‌ها گفته می‌شود.

این ابزار جهت یادآوری کارهای فراموش شده به صورت خودکار به کاربران و یا اطلاع رسانی به مدیر شبکه استفاده شده و از سودمندترین ویژگی‌های این نرم‌افزار می‌باشد.شما می‌توانید با مشاهده و تحلیل نمودارهای کاربردی اطلاعات را به خوبی دریافت و به افزایش سرعت و دقت تصمیم گیری در سازمان بیفزایید.

با استفاده از این ویژگی در این نرم‌افزار خواهید توانست در خدمات پس از فروش شرکت آگاه حساب کاردان به درخواست های کاربران خود رسیدگی و آن‌ها را اولویت بندی کنید.با هماهنگی و همکاری نرم‌افزارهای راهکاران، راهکاران ابری و نرم افزار سپیدار با هم به شرکت‌ها کمک می‌کند تا اطلاعات به راحتی و بدون انجام دوباره در سطح سازمان جابجا شده و در نتیجه بهره‌وری بیشتر شود.

نرم‌افزار مدیریت ارتباط با نمایندگان به شرکت‌ها اجازه می‌دهد که فرآیندهای مربوط مانند، جذب نماینده،
اعتبار سنجی اولیه، آموزش، ارزیابی‌های دوره‌ای و غیره را مدیریت کنند. در اکثر شرکت‌ها افرادی به عنوان
نماینده فروش یا خدمات به نیابت از شرکت‌مادر در فرآیندهای بازاریابی، فروش و خدمات پس از فروش
در کنار مشتری حضور داشته و نقش مهمی در موفقیت و یا شکست کسب و کارها دارند.

ویژگی‌های نرم‌ افزار CRM سرو

تنوع در وجود نرم‌ افزارهای مختلف حسابداری در بازار باعث شده که در انتخاب بهترین آنها دچار مشکل شده و به دنبال ملاک‌های متعددی برای انتخاب باشیم. از ویژگی‌های برتر یک نرم‌ افزار ایده‌آل چهار گزینه را که اهمیت بیشتری دارند را برای شما بازگو می‌کنیم.

1. کیفیت و هزینه خدمات پشتیبانی.

2. قیمت آن نسبت به نرم‌ افزارهای مشابه.

3. امکانات و کنترل‌های داخلی و رعایت اصول حسابداری.

4. کاربری آسان و میزان محبوبیت آن در بین حسابداران خبره.

این چهار گزینه خلاصه‌ای از ویژگی‌های برتر یک نرم‌ افزار حسابداری ایده‌آل مانند نرم افزار CRM سرو است که در ادامه با جزئیات بیشتر برای شما توضیح خواهیم داد.

CRM

مزایا نرم افزار CRM سرو نسبت به رقبا

پشتیبانی

کیفیت و هزینه خدمات پشتیبانی نرم افزار CRM سرو

همیشه در دسترس بودن یکی از ویژگی های بسیار مهم خدمات رسانی است که درصورت نیاز بتوان از راه دور با شرکت ارتباط برقرار کرد و مشاوره گرفت.

کاربری آسان

کاربری آسان و میزان محبوبیت نرم افزار CRM سرو در بین حسابداران خبره

نرم افزارهای CRM سرو به بهبود و ارتقاء ارتباطات درون سازمانی و برون سازمانی با هدف ایجاد و حفظ روابط در بلند مدت کمک می کنند.

امکانات و کنترل‌های داخلی و رعایت اصول حسابداری در نرم افزار CRM سرو

صدور رسید و ثبت تمامی مراحل کار در هر شرکت، مؤسسه و ... یا فروشگاهی می‌تواند در اجرای بهتر مراحل کار تاثیر گذار باشد.

قیمت به صرفه

قیمت مناسب نرم افزار CRM سرو نسبت به نرم‌افزارهای مشابه

CRM سرو نرم افزاری مناسب و به صرفه برای شرکت‌های بزرگ، شرکت‌های متوسط و نرم‌افزار حسابداری مناسب فروشگاه‌ها و شرکت‌های کوچک.

بیشتر بخوانید: بهترین نرم افزار CRM

چرا نرم‌افزار CRM سرو را انتخاب می‌کنیم؟

نرم افزار CRM سرو با ویژگی‌هایی چون

1.ایجاد بانک اطلاعاتی

2. فراموش نشدن پی‌گیری‌ها

3. اطلاع رسانی خودکار به مشتری

4. مدیریت و نظارت بر فرایند فروش

5. سرعت بیشتر، کنترل بهتر، مدیریت موفق‌تر

همچنین با ویژگی‌های کلیدی خود مانند، کارتابل کاربران و نمودارها، عملکرد فروش، فروش در دست، گردش کار، تحلیل‌گر این نرم افزار، یکپارچگی با سیستم‌های مالی همکاران سیستم، خدمات پس از فروش و پشتیبانی، مدیریت ارتباط با نمایندگان PRM جزو پرفروش‌ترین و پرطرفدارترین نرم‌افزارهای داخل بازار است و رضایت کاربران را به خود جلب کرده است.

ویژگی های CRM سرو
CRM

چگونگی سوابق و رونق دهی نرم افزار CRM سرو

دلایل رونق گرفتن کسب و کارها در این نرم افزار شامل: 

1.مدیریت فاکتورهای فروش

2. مدیریت قراردادهای فروش

3. مدیریت پی‌گیری‌های فروش

4.مدیریت فروش در دست کاربران

5. مدیریت پرداخت‌های مشتریان و وصول مطالبات

5. مدیریت صدور پیش فاکتور و تعیین روال تاییدیه

خریداران نرم‌افزارهای حسابداری در ابتدا به سابقه و اعتبار شرکت ارائه دهنده نرم‌افزار توجه داشته و به دنبال شرکت‌های خوش نام و با سابقه کاری طولانی و درخشان در زمینه تولید نرم‌افزارهای مختلف هستند. زیرا بسیاری از شرکت‌ها بعد از مدتی و به دلایل گوناگون دست از کار کشیده و به کار خود ادامه نمی‌دهند. که این خود یکی از معضلات بزرگ در این کار است. شرکت ارائه دهنده نرم‌افزار CRM سرو به نام شرکت آگاه حساب کاردان با سابقه‌ای درخشان در این زمینه و با همکاری با گروه شرکت‌های همکاران سیستم و سیستم‌های مالی و نرم‌افزار سپیدار بر اعتبار خود در این زمینه افزوده‌ است. این نرم‌افزار یک نرم‌افزار جامع با گزارشات دقیق حسابداری و کیفیت بالا در ارائه خدمات و کارایی بالا در سازمان‌ها و مؤسسات می‌باشد. این نرم‌افزار از پورتال مشتریان نیز برخوردار بوده و در اطلاع رسانی به مشتریان از طریق آنلاین و ارائه اطلاعات به آن‌ها نیز بسیار کارآمد است. در هنگام خرید نرم‌افزار مورد نظر خود نه تنها به ویژگی‌های نرم‌افزار بلکه به اندازه شرکت و نوع شرکت خود دقت نمایید. برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در انتخاب و خرید نرم‌افزار حسابداری ایده‌آل خود می‌توانید با مشاوران ما در سایت آگاه حساب کاردان تماس بگیرید.

5/5 - (26 امتیاز)
برای دریافت مشاوره خرید نرم افزار با ما تماس بگیریدشماره تماس: 02148335
+
Call Now Button
×