آگاه حساب

بهترین نرم افزار حسابداری ابری کدام است؟ ✔️ | مزایا و قابلیت

امروزه اهمیت قابلیت های نرم افزار حسابداری ابری برای کسی پنهان نیست. تمامی کاربران با استفاده از نرم افزارهای ابری می توانند در هر زمان و هر مکانی با متصل بودن به اینترنت امورات خود را انجام دهند و با دیگران به اشتراک بگذارند. در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین نرم افزار حسابداری ابری آشنا کنیم. لطفا تا پایان مقاله آگاه حساب همراه ما باشید.

نرم افزار حسابداری ابری چیست؟

در سیستم های حسابداری سنتی، نرم افزارهای حسابداری به صورت دستی روی هارد دیسک کامپیوتر نصب می شدند. حسابداری به روش سنتی نیاز به یک کامیپوتر خاص و جداگانه ای داشت و فقط زمانی می توانستید فرآیندهای حسابداری را انجام دهید که به کامپیوتر دسترسی داشتید. نرم افزارهای حسابداری ابری در میان کاربران با نام دیگری چون نرم افزار تحت وب و نرم افزار آنلاین نیز شناخته شده است. این نرم افزار مانند فضای ابری عمل می کند، نرم افزار حسابداری ابری در نحو ارائه خدمات و نوع کارکرد هیچ تفاوتی با نرم افزارهای سنتی ندارند.

نرم افزار حسابداری ابری چیست؟

تنها تفاوت نرم افزار سنتی با نرم افزار ابری در نحوه دسترسی داشتن به آن ها می باشد. نرم افزارهای ابری به اینترنت متصل است و حسابداران می توانند در هر زمان و مکانی با متصل شدن به اینترنت بدون نیاز به نصب مجدد نرم افزار ابری، به صورت آنلاین فرآیندهای حسابداری خود را انجام دهند. کاربران با استفاده از نرم افزار حسابداری ابری می توانند تمامی فرآیندهای حسابداری مالی و مالیاتی خود را به صورت آنلاین بدون هیچ محدودیتی انجام دهند و از مزایای بسیار آن بهره ببرند.

مزایای نرم افزارهای حسابداری ابری

همان طور که در بالا گفتیم نرم افزارهای ابری از نظر نوع کارکرد تفاوت خاصی با نرم افزارهای سنتی ندارند. کاربران می توانند تمامی محاسبات و عملیات حسابداری مالی و مالیاتی را روی سیستم های سنتی و ابری انجام دهند. نرم افزارهای ابری دارای ویژگی ها و مزایایی می باشد که نمی توانید این ویژگی ها را در نرم افزارهای سنتی دریابید. در ادامه به ارائه برخی از این ویژگی ها می پردازیم لطفا همراه ما باشید.

دسترسی سریع و آنی به داده ها و اطلاعات: نرم افزارهای آنلاین حسابداری بر روی سرورهای ابری نصب شده اند. به همین صورت تمامی داده ها و اطلاعاتی که بر روی نرم افزارهای وارد می کنید بر روی سرور ابری ذخیره و نگهداری می شوند و شما می توانید در هر زمان و مکانی، به طور آنی به این اطلاعات دسترسی یابید.

عدم نیاز به زیر ساخت های جدید: از طریق بهترین نرم افزار حسابداری ابری دیگر نیازی به هزینه و سرمایه جدید برای ساخت زیر ساخت ها ندارید بلکه استفاده از این نرم افزارهای آنلاین فقط نیاز به مودم و اینترنت دارد.

برخورداری از نسخه های یکپارچه و هماهنگ: دسترسی به نرم افزارهای حسابداری ابری به معنای دوباره کاری در ثبت اطلاعات در دو مکان نیست، بلکه از طریق نرم افزارهای ابری تمامی کارکنان می توانند به اطلاعات و داده های یکپارچه و هماهنگ دسترسی پیدا کنند.

قیمت مناسب و مقرون به صرفه: اگر شما یک کسب و کار کوچکی دارید و یا کسب و کاری را تازه آغاز کرده اید، اگر بخواهید از نرم افزارهای سنتی استفاده کنید هزینه های بالایی دارد اما می توانید با قیمتی مناسب از نرم افزارهای ابری استفاده کنید. از طریق نرم افزار ابری می توانید کسب و کار خود را به خوبی مدیریت کنید و آن را گسترش دهید.

امنیت بالا و بدون ریسک از اطلاعات: ذخیره و نگهداری از داده ها و اطلاعات مشاغل بسیار اهمیت دارد. در نرم افزارهای ابری برای حفظ و تامین امنیت به طور روزانه از داده ها و اطلاعات بک آپ گیری می شود. به نسخه های ابری فقط کسانی می توانند دسترسی یابند که رمز و پسورد را بدانند، یعنی در صورتی که سیستم شما دزدیده شود هیچکس نمی تواند به اطلاعات آن دسترسی پیدا کند و شما می توانید دوباره به آن ها دسترسی پیدا کنید.

انجام فرآیندهای حسابداری با بروزترین نسخه نرم افزار ابری: هنگامی که شما بهترین نرم افزار حسابداری ابری را انتخاب می کنید، به طور دائم از به روز ترین نسخه آن استفاده خواهید کرد. برای دریافت نسخه آپدیت شده نرم افزار ابری نیازی به پرداخت هزینه نیست بلکه از طریق ارائه کننده نرم افزار ابری جدیدترین نسخه را دریافت خواهید کرد.

معرفی نرم افزار راهکاران ابری

شرکت همکاران سیستم، راهکاران ابری را در جهت با تکنولوژی های جدید و مدرن طراحی و توزیع کرده است. بهترین نرم افزار حسابداری ابری، نرم افزار راهکاران ابری می باشد. نوع فعالیتی که در کسب و کارتان انجام می دهید اهمیتی ندارد، با داشتن نسخه جامع و یکپارچه راهکاران ابری می توانید تمامی روند کسب و کارتان را اعم از فعالیت های مربوط به انبار و تدارکات، امور مالی، فروش، پخش و به طور کلی فرآیندهای حسابداری مالی و مالیاتی با صرفه جویی در زمان و هزینه ها مدیریت کنید. از طریق نرم افزار راهکاران ابری می توانید نظم بیشتری بین بخش های مختلف کسب و کارتان به وجود آورید.

نرم افزار راهکاران ابری، یک نرم افزار بسیار قوی و حرفه ای برای مدیریت و انجام فرآیندهای حسابداری می باشد. شرکت آگاه حساب یک شرکت با سابقه در زمینه نرم افزارهای حسابداری است. شما می توانید این نرم افزار ارزشمند را از طریق شرکت آگاه خریداری کنید و از مزایای بسیار آن بهره ببرید. در واقع نرم افزار راهکاران ابری پایه ی ساخت کالاها و محصولات در کم ترین هزینه به طور آسان و راحت می باشد و دارای کلکسیون نرم افزارهای حسابداری مالی، پخش، خرده فروشی، خرید، فروش، تولید، انبار و تدارکات، مدیریت هوشمند تجاری می باشد.

معرفی نرم افزار راهکاران ابری

نرم افزار راهکاران ابری بر روی سرورهای شرکت همکاران سیستم نصب و ذخیره شده است و دیگر نیازی به خرید سخت افزار یا خرید به طور اینترنتی ندارید فقط نیاز به خرید بسته اینترنت اشتراکی ماهانه دارید تا یک نرم افزار حرفه ای داشته باشید. یکی از مهم ترین مسائلی که شرکت ها در خریداری از نرم افزارهای حسابداری در نظر می گیرند، نگهداری و ذخیره از حجم بالایی از معاملات با درصد خطا و اشتباه کم، با استفاده از نرم افزار راهکاران ابری می توانید تمامی اسناد و معاملات را با سرعت و دقت بالایی ذخیره کنید. از طریق این نرم افزار می توانید بسیاری از فرآیندهای دستی را به صورت اتوماتیک انجام دهید.

 مهم ترین قابلیت های نرم افزار راهکاران ابری

انواع سیستم های نرم افزار راهکاران ابری

سیستم دریافت و پرداخت راهکاران ابری: استفاده از این سیستم دریافت و پرداخت ابری سبب سهولت در انجام عملیات بانکی، گزارشات کنترلی و بررسی موارد مورد نیاز شما می گردد. از مهم ترین قابلیت های این سیستم می توانیم به ارائه انواع گزارشات، دسترسی راحت به اطلاعات در کوتاه ترین زمان ممکن، تجزیه و تحلیل داده ها و اطلاعات، مدیریت ضمانت نامه ها، بانکداری هوشمند و موارد دیگر اشاره کرد.

سیستم دارایی ثابت راهکاران ابری: از طریق سیستم دارایی ثابت می توانید تمامی دارایی ها و اموال شرکت را به صورت حرفه ای مدیریت کنید تا از وجود و بهره مند شدن موثر آن ها در سازمان خود اطمینان حاصل نمایید. از قابلیت های این سیستم می توانیم به انجام فرآیندهای استهلاک، کاهش ارزش دارایی، ارائه گزارشات مختلف، محاسبه مالی دارایی و موارد دیگری اشاره کرد.

سیستم تسهیلات مالی راهکاران ابری: از طریق این راهکار مالی می توانید محاسبه بهره های موعد پرداخت، درج و نگهداری اطلاعات مربوط به تسهیلات بانکی، ارتباط مستقیم دریافت و پرداخت تسهیلات مالی با حیطه ی دریافت و پرداخت و یکپارچگی این دو بخش ، آگاهی از بهره های تجاری طولانی مدت و گرفتن گزارشات تسهیلات مالی و موارد دیگری انجام داد.

سیستم دفتر کل راهکاران ابری: از طریق این سیستم می توانید حساب ها را تا 9 بخش طبقه بندی کنید، حمایت از امکانات چند ارزی، راهکار دفتر کل فرعی برای ارائه گزارشات، حمایت کردن از فعالیت های شعبه های وابسته به آن، معرفی اسنادهای پرکاربرد به صورت خودکار.

سیستم تدارکات راهکاران ابری: از طریق این سیستم می توانید فعالیت های مربوط به تدارکات را مدیریت و کنترل کنید. این سیستم به دلیل یکپارچگی با بخش های دریافت و پرداخت، انبار، دفتر کل و هماهنگی اطلاعات و داده ها در فرآیندهای فراهم کردن کالاها و خدمات به صاحبان و مشتریان، برای پاسخ به موقع دادن به متقاضیان کالاها و موارد دیگر تهیه می شود.

سیستم فروش راهکاران ابری: راهکار فروش دارای دو بخش نرم افزار فروش راهکاران ابری، نرم افزار پورسانت فروش راهکاران ابری. از طریق سیستم فروش راهکاران ابری علاوه بر هماهنگ سازی با بخش های دریافت و پرداخت، انبار و دفتر کل، عملیات مختلف پردازش تقاضای مشتریان، از درج و نگهداری سفارشات فروش تا صدور فاکتورهای فروش و اسناد حسابداری انجام دهید.

سیستم جبران خدمات راهکاران ابری: از طریق این سیستم می توانید دشواری های موجود در سناریوهای مختص به هر سازمان در محاسبات و پرداخت به کارکنان را به آسانی پوشش دهید.

سیستم انبار راهکاران ابری: با استفاده از سیستم انبار راهکاران ابری می توانید مدیریت و کنترل بخش های مختلف انبار، نمایش موجودی ها و محل استقرار کالاهای موجود در انبار، نمایش کم و کسری های موجود در انبار،ثبت ورودی ها و خروجی ها از انبار، مدیریت میزان تقاضای مشتریان با در نظر گرفتن موجودی ها و موارد دیگر را انجام دهید.

سیستم فاکتورهای مالی راهکاران ابری: از طریق این سیستم می توانید به بخش های مختلف دفتر کل، دریافتی ها و پرداختی هاف دارایی های ثابت متصل و هماهنگ شوید. از مهم ترین امکانات این سیستم می توانیم به جمع آوری اطلاعات و داده ها از سیستم های دیگر به صورت نوشته در اکسل، قابلیت افزودن امکانات سیستم صورت های مالی در اکسل، فراهم سازی کاربرگ، صدور اسناد، طبقه بندی اسناد به صورت اتوماتیک و موارد دیگر اشاره کنیم.

انواع سیستم های نرم افزار راهکاران ابری

نرم افزار راهکاران ابری مناسب چه مشاغلی می باشد؟

این نرم افزار مناسب برای شرکت های بزرگ و پیشرفته که دارای فرآیندها و فعالیت های پیچیده و سختی می باشند که حداقل دارای 20 کارمند داشته باشد. سیستم راهکاران ابری به دلیل برخورداری از انعطاف پذیری بالا برای حل کردن مشکلات سازمان و مشتریان و انتخاب بخش های مورد نیاز و شرایط محیطی سازمان قیمت ثابتی ندارد، یعنی قیمت آن پس از این که نیاز سازمان مشخص شود، تعیین می گردد. نسخه های نرم افزار راهکارا ابری شامل نسخه IOS، نسخه ویندوز، نسخه اندروید، نسخه لینوکس، نسخه مکینتاش، نسخه تحت وب می باشد.

کلام آخر

در این مقاله به بررسی بهترین نرم افزار حسابداری ابری پرداختیم و دریافتیم بهترین نرم افزار ابری، نرم افزار حسابداری راهکاران ابری می باشد. از طریق این نرم افزار می توانید تمامی امورات حسابداری مالی و مالیاتی سازمان خود را در هر زمان و مکانی با متصل شدن به اینترنت انجام دهید. از شما کمال تشکر را داریم که تا پایان مقاله آگاه حساب همراه ما بودید. برای خرید نرم افزار حسابداری راهکاران ابری و مشاوره رایگان می توانید با شماره های موجود در سایت آگاه حساب تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =

برای دریافت مشاوره خرید نرم افزار با ما تماس بگیریدشماره تماس: 02148335
+
Call Now Button
×