آگاه حساب

معرفی شغل مدیریت منابع انسانی✔️

در این مطلب سعی داریم به معرفی شغل مدیریت منابع انسانی بپردازیم. مدیر منابع انسانی شخصی است که در یک شرکت به کارهای اداری و کسب و کار آن ها نظارت می کند. او به عنوان رئیس بخش منابع انسانی یک پل ارتباطی بین مدیریت شرکت و کارکنان می باشد. با توجه به گفته بالا به این نتیجه می رسیم که شرکت هایی که کارکنان و کارگران در آنجا مشغول اند به یک مدیر منابع انسانی برای سازماندهی، آموزش، استخدام و  توسعه فرهنگ نیاز دارد.

 

مدیریت منابع انسانی

وظایف مدیر منابع انسانی

یک مدیر منابع انسانی معمولا با کارها و وظایفی که مربوط به شرکت می باشد رو به رو است برای مثال :

ایفای نقش مدیر منابع انسانی همیشه به اندازه شرکت بستگی دارد یعنی در شرکت های کوچک، یک متخصص منابع انسانی نیز می تواند به عنوان مدیر کارهای آن سازمان را انجام دهد ولی در شرکت های بزرگ باید از چند مدیر منابع انسانی استفاده کنیم یعنی در شرکت های بزرگتر شیوه های مدیریت منابع انسانی متفاوت است و باید در آن ها تخصص داشته باشند.

به طور مثال:

وظایف مدیر منابع انسانی

مناسب ترین افراد برای این سمت:

مدیر منابع انسانی باید فردی با قدرت سازماندهی بالا و دارای انگیزه و فردی با اخلاق رهبری خوب باشد و نیروهای تحت نظر خود را به خوبی مورد آموزش قرار دهد. پس متوجه این امر می شویم که در تمام شرکت های صنعتی، شخصی به عنوان مدیر منابع انسانی باید وجود داشته باشد و این موضوع در مورد همه شرکت های صنعتی و تولیدی حائز اهمیت می باشد.

مدیران منابع انسانی به چه مدارکی نیاز دارند؟

اولین گام برای یک مدیر منابع انسانی خوب دارا بودن مدارک دانشگاهی است. معمولا داشتن مدرک لیسانس برای این سمت لازم است ولی کارفرمایان داشتن مدرک کارشناسی ارشد را به مدرک کارشناسی ترجیح می دهند و با میل بیشتری آن ها را جذب می کنند. مدیر منابع انسانی در اجرای شیوه های شرکت و سیاست های آن وظیفه استخدام و مصاحبه با کارکنان در مورد حقوق و مزایا را بر عهده دارد.

در بخش منابع انسانی یک سازمان چه کارهایی صورت می پذیرد؟

در این حوزه کاری، کارمندان جدید را استخدام می کند و به آن ها آموزش می دهد و بر کارهای روزانه اداره نظارت دارد و در مورد اخراج و یا انضباط کارکنان طبق خط مشی آن شرکت انجام وظیفه می کند. در زمان بروز مشکلات پیچیده و تخصصی پرسنل را راهنمایی و مدیریت می کند. گاهی اوقات از مدیر منابع انسانی نیز خواسته می شود که در مورد وظایف معمولی هم مدیریت کند مثل بررسی اتهامات کارکنان، فسخ قرارداد ها و دادن تسهیلات. وی حتی در بخش منابع انسانی برای جذب استعداد که شامل مصاحبه و استخدام  متقاضیان و ایجاد شرایط شغلی مناسب برای نقش های حرفه ای نیز آزادانه حق انتخاب دارد.

واحد مدیریت منابع انسانی چه وظایفی دارد؟

پس همانطور که در بالا هم اشاره شد، دستورالعمل ها و فرآیند ها و قرارداد های استخدام و اخراج و پرداخت پاداش و هر چیزی که جز وظایف مدیریت منابع انسانی است تمام وظایف بالا را در بر می گیرد چون اگر به غیر از این باشد واحد مدیریت منابع انسانی به صورت کم رنگ جلوه می کند.

وظایف واحد مدیریت منابع انسانی

وظایف واحد مدیریت منابع انسانی:

 

معرفی شغل مدیریت منابع انسانی

 

سخن پایانی

در این مقاله سعی داشتیم در مورد معرفی شغل مدیریت منابع انسانی مطالبی ارائه دادیم و در جهت افزایش اطلاعات مخاطبان در این زمینه در مورد وظایف مدیریت منابع انسانی صحبت کرده و از انواع کارهایی که توسط این مدیریت انجام می شود را تشریح کردیم. از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید بسیار سپاسگذاریم. اگر پیشنهاد و یا تجربه ای در این زمینه داشتید در دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =

برای دریافت مشاوره خرید نرم افزار با ما تماس بگیریدشماره تماس: 02148335
+
Call Now Button
×