آگاه حساب

خدمات حسابداری از راه دور ✔️ | خدمات حسابداری مالی و مالیاتی

در این مقاله قصد داریم به بررسی خدمات حسابداری از را دور بپردازیم. دنیای مدرن امروز دائما در حال تغییر و تحول است و انجام خیلی از کارها فقط به پشت میز محدود نمی شود، بلکه افراد می توانند از راه دور و خارج از محیط اداری نیز کارهای خود را انجام دهند. رشته حسابداری نیز از این حیث عقب نمانده است و مدیران مالی یا حسابداران می توانند بسیاری از محاسبات  حسابرسی خود را از راه دور انجام دهند. در ادامه مقاله به ارائه توضیحات بیشتر در این زمینه می پردازیم و خواهشمندم تا پایان مقاله آگاه حساب همراه ما باشید.

مطلب پیشنهادی: خدمات حسابداری و مالی ویژه اشخاص حقیقی

حسابداری از راه دور چیست؟

مدیران و مسئولان همواره به دنبال پیدا کردن راه هایی برای پیشرفت و سود دهی بالاتر کسب و کار خود هستند. به همین منظور به یک حسابدار متبحر نیاز دارند .حسابداری از راه دور توسط مدیر مالی، حسابدار، مدیر مالیاتی، مدیر اقتصادی انجام می شود. حسابداری از راه دور این امکان را برای روسای کسب و کارها فراهم می کند که با هزینه کمتر کارهای خود را ب اسانی و با سود بالاتری انجام دهند در واقع می توان گفت که حسابداری از راه دور یک ابزار کمکی برای راحتی هر چه بیشتر مدیران و مسئولان می باشد.

حسابداری از راه دور چیست؟

اگر شما به عنوان یک مدیر بخواهید یک حسابدار درون شرکتی استخدام کنید باید هزینه هایی از قبیل: حقوق حسابداری، عیدی، سنوات، بیمه، حق اولاد، حق مسکن و …. به آن ها پرداخت کنید و این هزینه ها برای شما زیاد تمام می شود. حسابداری از راه دور به مدیران این فرصت را می دهد که با هزینه کمتری کارهای خود را به تعدادی از حسابداران بسپارند و بدون هیچگونه دردسری انجام دهند یعنی از لحاظ مالی و زمانی کاملا به سود مدیران کسب و کارها می باشد.

هر شرکتی برای حسابداران خود اتاق جداگانه ای در نظر می گیرد که به سلیقه خود حسابداران طراحی می شود. اکثر حسابداران بجز حسابداری شغل دیگری دارند و کارهای مربوط به حسابداری را به صورت دور کاری در منزل انجام دهند. اگر شما به عنوان حسابدار نخواهید در داخل شرکت به صورت حضوری کار کنید می توانید با عضویت در حسابداری، امور مالی در خانه هایتان به صورت دور کاری کارهای حسابداری خود را انجام دهید.

انواع مختلف خدمات حسابداری از راه دور

به مجموع خدماتی که بتوان از راه دور و با استفاده از فضای مجازی انجام داد خدمات اینترنتی گفته می شود که خدمات اینترنتی حسابداری شامل موارد ذیل می باشد:

در متن زیر مجموع اقداماتی که حسابداران متبحر می توانند به صورت دور کاری با استفاده اینترنت انجام دهند نام برده شده و به صورت مختصری توضیح داده شده است.

انواع مختلف خدمات حسابداری از راه دور

ثبت و تنظیم اسناد حسابداری: ضروری است تمامی اسناد مالی باید در دفاتری چون دفتر روزنامه، دفتر کل ، دفنر معین، خرید ، فروش ،تفضیلی و … به طور دقیق و با ذکر واحد آن ثبت شود.

استخراج گزارش های مالی: تهیه و تنظیم، تجزیه و تحلیل تمامی گزارش های مالی که به صورت ترازنامه، صورت حساب های بانکی، صورت حساب های سود و زیان و سایر گزارشات و فاکتور های موجود.

اصلاح حساب ها: بررسی دفاتر و اسناد و شناسایی اشتباهات موجود در آن و اصلاح آن ها جهت تنظیم دفاتر.

تنظیم اظهار نامه مالیاتی: دفاتر روزنامه و کل هر ساله به سازمان مالیاتی ارسال می شود ، ممیزین مالیاتی آن ها را مورد بررسی قرار می دهند و طبق اطلاعات دریافتی برای آن شرکت یا موسسه اظهار نامه مالیاتی تنظیم می نمایند.

انبار گردانی: ممکن است انبار گردانی به صورت اینترنتی برای مخاطب کمی عجیب به نظر برسد اما هر ساله این خدمات در تولیدی ها و فروشگاه ها توسط حسابداران به صورت مجازی و اینترنتی مورد بررسی و ثبت می گردد.

مزیت های خدمات حسابداری از راه دور

حسابداری از را دور و به صورت اینترنتی و مجازی مزیت های زیادی دارد که در زیر به برخی از آن اشاره شده است:

مزیت های خدمات حسابداری از راه دور

اسامی مشاغل در زمینه حسابداری از راه دور

دفتردار: دفترداران کار های خود را با استفاده ار نرم افزار های حسابداری انجام میدهند به این صورت که گزارشات ماهانه، سه ماهه و سالانه را پس از ارائه، در دفاتر مالی ثبت می کنند.دفتر دار فقط وظیفه ثبت گزارشات در دفاتر مالی را دارد و هیچگونه وظیفه ای در تجزیه و تحلیل آن ندارد بنابراین می تواند کار های خود را به صورت دور کاری در خانه انجام دهد.

حسابدار: یک حسابدار وظیفه دارد ک تمام مسائل و اسناد مالی یک شرکت را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد و از درستی آن اطمینان حاصل نماید.حسابدار می تواند در خانه به صورت اینترنتی و مجازی با مشتریان در تماس باشد و کارهای خود را انجام دهد.

مدیر حسابداری: وظیفه مدیریت حسابداری نظارت بر کلیه عملکرد های بخش هایی چون حساب های پرداختنی و دریافتی، مسائل مربوط به حقوق و دستمزد، تمامی دفاتر حسابداری و … می باشد هچنین آنها باید با بررسی بر اطلاعات موجود برای سود و زیان موسسه برنامه ریزی کنند. مدیران حسابداری کار های خود را با استفاده از نرم افزار های مخصوص حسابداری انجام می دهند.

اسامی مشاغل در زمینه حسابداری از راه دور

حسابرس: حسابرس تمامی اطلاعات مربوط به اطلاعات مالی را مورد بررسی قرار می دهد تا از درستی اطلاعات اطمینان حاصل نماید.حسابرس برای این کار از اصول حسابداری استفاده می کند و در صورت لزوم می تواند با تمامی بخش ها صحبت کند تا کاملا از درستی اطلاعات اطمینان حاصل نماید. حسابرس می تواند کار های خود را به صورت دور کاری با استفاده از نرم افزار های حسابداری در منزل انجام دهد.

تحلیلگر مالی: تحلیلگران با بررسی و ارزیابی تمام جهات داده ها سرمایه گذاری را پیش بینی می کنند، و به کسانی ک قصد سرمایه گذاری دارند کمک می کنند تحلیل گران مالی در بانک، شرکت های بیمه، شرکت های سرمایه گذاری و… فعالیت می کنند. تحلیلگران می توانند کارهای خود را به صورت دور کاری در خانه انجاغم دهند. به طور کلی تحلیلگران به دو دسته تقسیم می شوند: تحلیلگران خرید، تحلیلگران فروش.

حسابدار حقوق و دستمزد: حسابداری که در بخش امور مالی، حقوق دستمزد فعالیت می کند وظیفه دارد ک تعداد روز های کارکرد هر شخص، تعداد مرخصی های گرفته شده و  اضافه کاری هر شخص را در ماه فوقی که گذشته است به طور دقیق محاسبه کرده و بموقع حقوق هرنفر را پرداخت کند

عوامل موثر در اجرای حسابداری از راه دور

اینترنت: یکی از عوامل ضروری برای اکثر مشاغل دسترسی به اینترنت است. امروزه اکثر مشاغل با اینترنت کار می کنند و دسترسی به آن کار دشواری نیست خصوصا کسانی که به صورت دور کاری کار می کنند به راحتی با استفاده از اینترنت به قسمت های دیگر یا با هر شخصی مانند مشتری ها می توانند ارتباط بگیرند. هر شغلی باتوجه به مصرف اینترنت خود باید همان مقدار اینترنت را تهیه کند. بسیاری از حسابداران که کارهای خود را به صورت دور کاری انجام می دهند اینترنت مورد استفاده اسان را خود شرکت تهیه می کند.

سخت افزارهای مورد نیاز : حسابداری از راه دور فقط از طریق استفاده از سخت افزار هایی چون لب تاب و کامپیوتری که به اینترنت وصل است امکان پذیر است و بدون اینگونه نرم افزار ها، حسابداری از راه دور امکان پذیر نیست.

عوامل موثر در اجرای حسابداری از راه دور

تماس های تلفنی : گاهی اوقات تماس ها و پیام های دریافتی از سیستم اداری به تلفن همراه حسابدار ارسال می شود و حسابداران برای ارسال جواب به آنها، پیام یا پیام صوتی خود را از طریق تلفن همراه یا با تنظیم یک حساب گوگل ویس که به یک شماره تلفن همراه وصل هست میتوانند ارسال کنند.

دسترسی : حسابدارانی که در کار خود از نرم افزار های متصل به اینترنت استفاده می کنند ،چون به اینترنت متصل است در هر زمان و مکانی می توانند به آن نرم افزار دسترسی پیدا کنند و کار خود را انجام دهند.

جریان کار: شرکت ها باید در جریانات کار خود برنامه ریزی کنند و بدانند کدام کارها را می توان در زمان دور کاری به صورت آنلاین انجام داد و حتما باید نرم افزار مدیریت مشتریان را نصب کنند تا بتوانند کارهای خود را به آسانی انجام دهند. این اقدام شرکت ها موجب می شود ک کارهای خود را در زمان کوتاه و به خوبی پیش ببرند.

کلام آخر

در این مقاله به توضیح خدمات حسابداری از راه دور پرداختیم و تمام تلاش خود را کردیم که اطلاعات مختلفی را درباره مزیت های حسابداری از راه دور و عوامل موثر بر آن شرح دهیم. هم چنین از شما عزیزان خواهشمندم که تا پایان مقاله همراه ما بودید و خواهشمندم نظرات خود را برایمان کامنت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − 2 =

برای دریافت مشاوره خرید نرم افزار با ما تماس بگیریدشماره تماس: 02148335
+
Call Now Button
×