جستجو کردن
Close this search box.

خدمات حسابداری | 0 تا 100 خدمات حسابداری برای کسب و کار شما ✔️

خدمات حسابداری شرکت آگاه حساب

قسمتی از خدمات مالی قابل ارائه موسسه حسابداری آگاه حساب کاردان با توجه به تجارب درخشان به انواع مختلف شرکت ها با مقیاس های بزرگ و کوچک و شناخت مشکلات آنان و با تکیه بر استاندارد های حسابدرای به شرح زیر می باشد.

  • مشاوره مالی جهت بهبود عملکرد سود و زیانی شرکت ها
  • تهیه گزارشات مدیریتی و صورت های مالی
  • پیاده سازی سیستم های یکپارچه مالی
  • پیاده سازی حسابداری بهای تمام شده
  • بروز رسانی اسناد معوق حسابداری مطابق استاندارد های حسابداری
  • معرفی نیرو جهت انجام امور حسابداری
  • مشاوره بیمه ای تامین اجتماعی و تنظیم و ارسال بیمه
خدمات حسابداری و مالی

برای دریافت مشاوره رایگان خدمات حسابداری با ما تماس بگیرید.

شماره تماس ها: 02148335 , 09129375275

خدمات حسابداری شرکت ها

حسابداری علم بسیار گسترده ای است. انجام امور حسابدار در شرکت های مختلف تابع مقررات و فرمول های مختلفی است. در حسابداری شرکت های مختلف با اینکه نام هر مسئولیت مشترک است اما نحوه انجام آن متفاوت خواهد بود. برای مثال در همه شرکت ها تعیین صورت وضعیت انجام می شود اما در یک شرکت تولید نحوه به دست آوردن صورت وضعیت2 با یک شرکت پیمانکاری متفاوت خواهد بود. حسابداری از مهمترین واحدهای یک شرکت به شمار می آید. به کار گیری افراد متخصص در این واحد زمانی کارایی خود را نشان خواهد داد که نرم افزار مناسبی نیز برای کار در نظر گرفته شده باشد. نرم افزار به کار رفته در شرکت باید برای حسابداری همان شرکت طراحی شده باشد. به عبارتی باید به شکلی طراحی شده باشد که هم برای اندازه شرکت مناسب باید و هم نوع شرکت. همه نرم افزارها قابلیت این را ندارند که در همه انواع شرکت به کار گرفته شوند. نرم افزار مناسب با نوع شرکت می تواند گزارشات دقیقی ارائه دهد. گزارشات دقیق به پیشبرد خط مشی شرکت کمک می کند.

✅ نام شرکت:شرکت حسابداری آگاه حساب
☑️ نماینده رسمی: سپیدار همکاران سیستم
👩‍💼 خدمات:انجام همه خدمات حسابداری و مالی
☎️ مشاوره رایگان:02148335
💰 تعرفه خدمات:تماس بگیرید

مراحل انجام حسابداری شرکت ها

همانطور که گفته شد در شرکت های مختلف انجام فرایند حسابداری با دیگر شرکت ها متفاوت است. اما به واقع همه آنها طی یک خط مشی کار خود را انجام می دهند. به صورت کلی در یک واحد حسابداری حسابداران خدمات حسابداری و مالی زیر را ارائه خواهند داد.

• تحقیق و بررسی تمام فعالیت های مالی در شرکت
• ثبت سند حسابداری
• تهیه گزارشات مالی که بر عهده حسابدار قرار داده شده است.
• تهیه صورت مالی
• تهیه صورت وضعیت مالی
• تهیه ترازنامه
• بستن حساب های موقت
تهیه اظهار نامه مالیاتی
• محاسبه حقوق و دستمزد
• ….

خدمات حسابداری شرکت ها بر اساس نوع شرکت

تاکنون به این نتیجه رسیده اید که حسابداری در شرکت های مختلف، متفاوت است، اما تفاوت حسابداری در شرکت های مختلف به چه صورت است. در ادامه انوع خدمات حسابداری در شرکت های مختلف را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

خدمات حسابداری در شرکت بازرگانی

حسابداری در شرکت بازرگانی براساس واردات کالا انجام می شود. در واقع مدیر بازرگانی با تحقیق و بررسی بازار محصولی را از کشورهای دیگر وارد می نماید و بدون تغییر در ایران به فروش می رساند. ثبت سند در این شرکت بر اساس کالای فروخته شده، کالای خریداری شده، انواع تخفیفات و … انجام می شود. ثبت سند در یک شرکت بازرگانی اهمیت بسیار زیادی دارد؛ چرا که بیشترین فعالیت شرکت در زمنیه خرید و فروش بنا شده است و بیشترین گزارشات از این مرحه انجام خواهد شد. اما دیگر فعالیت هایی که در شرکت بازرگانی باید انجام شود می توان به موارد زیر اشاره نمود.

• تهیه و تنظیم صورت حساب سود و زیان
این فعالیت برا اساس سود به دست آمده و یا زیان به وجود امده در یک دوره مشخص گزارشات بسیار کاربردی را ارائه خواهد داد.

• تهیه ترازنامه
در تهیه ترازنامه حسابدار میزان بستانکاری های شرکت و سرمایه آن را در تراز با بدهی های شرکت قرار می دهد.

• تنظیم صورت گردش وجوه نقد
شرکت در این گزارش به بررسی وجوه نقد شرکت و صرف آن در قسمت های مختلف می پردازد. به عبارت ساده مسئولین شرکت در این گزارش متوجه می شوند که پول به دست آورده را در چه راهی خرج نموده اند.

• تهیه و تنظیم صورت سود و زیان جامع
در این گزارش به صورت جامع میزان سوددهی شرکت و یا زیان ده بودن آن مورد بررسی قرار می گیرد..

• بررسی یادداشت‌ های پیوست

خدمات حسابداری در شرکت خدماتی

در یک شرکت خدماتی در ازای دادن خدمت به افراد جامعه درآمد کسب می شود. این شرکت بر پایه فروش کالا نیست پس طبیعتا نوع حسابداری در آن با شرکت بازرگانی متفاوت است. اما حسابداران در یک شرکت خدماتی چگونه امور مالی را رو به راه می نمایند؟

• ثبت سند حسابداری
در این شرکت ثبت سند چندان پیچیدگی ندارد؛ چرا که کالایی به فرش نرسیده است تنها باید هزینه های شرکت و درآمدهایی که در ازای خدمات دریافت شده است را ثبت نمایند.

• طبقه بندی
طبقه بندی به صاحبان شرکت کمک می کند که فهم بهتری از مسائل اتفاق افتاده در شرکت داشته باشند. در این فعالیت حسابداران داده های ثبت شده را از دفتر روزنامه به دفتر کل منتقل خواهند کرد.

• تلخیص
در این فعالیت حسابداران خلاصه ای از اتفاقات روز به اطلاع مسئولین شرکت می رسد.

• تهیه صورت مالی
تهیه گزارش صورت مالی در چهار فعالیت زیر خلاصه می شود. این گزارشات نشان می دهند که آیا شرکت در فرایند از پیش تعیین شده خود در حرکت است و یا از آن منحرف شده است.

• تنظیم صورت وضعیت مالی
ترازنامه در شرکت خدماتی به دو صورت تزازنامه آزمایشی و ترازنامه نهایی انجام می شود.این گزارش نیز به بررسی میزان بدهی ها و بستانکاری های شرکت تمرکز دارد.

• تهیه صورت گردش وجه نقد
شرکت در این گزارش متوجه خواهد شد که درآمد به دست آمده در ازای خدمات ارائه شده در چه مسیری هزینه شده است.

• تهیه صورت سود و زیان
در این گزارشات شرکت خدماتی در یک بازه مشخص میزان سود و زیان خود را مورد بررسی قرار می دهد.

خدمات حسابداری در شرکت تولیدی

حسابداری در یک شرکت تولیدی از سختترین انواع حسابداری به شمار می آید. مهمترین فعالیتی که در این شرکت انجام می شود محاسبه بهای تمام شده کالا است. به دست آوردن قمیت کالا از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است؛ چرا که درآمد شرکت از فروش کالاهای تولید شده در شرکت به دست می آید. در این شرکت نیز فعالیت های حسابداری دقیقا مانند شرکت بازرگانی انجام می شود. اما تنها تفاوت در این است در شرکت بازرگانی کالای وارداتی با درصدی سود فروخته می شود اما در شرکت تولیدی کالا در کشور تولید می شود و قیمت تمام شده توسط واحد حسابداری تعیین می شود. در این نوع شرکت ها واحد حسابداری علاوه بر پرداخت حقوق و دستمزد، انجام فعالیت های مربوط به بیمه کارکنان، تنظیم اظهارنامه مالیاتی فعالیت های مربوط به تهیه و تنظیم صورت مالی، ترازنامه، گردش وجوه نقد و … نیز جزء مسوئولیت ها به شمار می آید.

خدمات حسابداری در شرکت پیمانکاری

واحد حسابداری در شرکت پیمانکاری مسئولیت بسیار مهمی بر عهده دارد. چرا که این شرکت ها در مناقصات شرکت های دولتی و یا خصوصی بزرگتر شرکت می نمایند. محاسبه بهای پیشنهادی بر عهده این شرکت است. در ضمن بستن قرارداد نیز در این شرکت بر عهده واحد حسابداری خواهد بود. قرارداد بستن کار بسیار پیچیده ای است. چرا که کارفرما سعی دارد با کمترین بهای مورد نظر خود فعالیتی انجام دهد و شرکت پیمانکاری باید علاوه بر پرداخت حقوق کارمندان و مواد اولیه، سودی نیز باید کسب نماید. پس می توان گفت که مهمترین فعالیت های انجام شده در شرکت پیمانکاری ارائه قیمت مناسب برای شرکت در مناقصه و همچنین بستن قرارداری کاربردی و سود آور است. دیگر مسئولیت ها همانند دیگر شرکت ها انجام خواهد شد. ارائه صورت مالی، ترازنامه، گردش وجوه نقد، تهیه صورت سود و زیان، محاسبه حقوق کارمندان، انجام فعالیت های مربوط به مالیات، پرکردن اظهار نامه مالیاتی و …. همگی در یک واحد حسابداری شرکت پیمانکاری انجام می شود.

نرم افزار مناسب برای انجام امور حسابداری

همانطور که در اول مقاله گفته شد شرکت ها با هر ماهیتی که دارند باید نرم افزاری برای کار خود انتخاب نمایند که کاربری مناسبی برای آنها داشته باشد. یک نرم افزار مناسب حسابداری باید توانایی درج اطلاعات کاربردی را داشته باشد. تا قسمتی هوشمند باشد و بتواند بعضی موارد را خود تشخیص دهد. کاربر پسند باشد و ثبت اطلاعات در آن به آسانی انجام شود. در انتها نرم افزاری که قابلیت ارائه بهترین و کاربردی ترین گزارشات را داشته باشد کمک بزرگی در پیشبرد فعالیت های شرکت خواهد داشت. در انتخاب نرم افزار باید بزرگی شرکت خود را در نظر داشته باشید. قیمت نرم افزار حسابداری در شرکت های بزرگ بیشتر از انواع دیگر است و نرم افزارهایی که برای شرکت متوسط و کوچک طراحی شده است قابلیت مدیریت حجم بالای اطلاعات را نخواهد داشت. از این رو دقت در این مساله اهمیت بسیار زیادی دارد.
نرم افزار سپیدار برای شرکت های متوسط و کوچک طراحی شده است و این قابلیت را دارد که انجام امور حسابداری انواع شرکت ها را بر عهده بگیرد. گزارشات کاربردی، قسمت بندی مسئولیت ها، کاربر پسند بودن و در انتها قیمت مناسب و پشتیبانی مناسب خرید این نرم افزار را ایده ال نموده است.

کلام آخر

موسسه حسابداری آگاه حساب به عنوان نماینده رسمی نرم افزار سپیدار آمادگی ارائه انواع مشاوره درباره نرم افزار حسابداری سپیدار را دارد. این سایت فروش و پشتیبانی از این نرم افزار حسابداری را بر عهده دارد.

 
 
3.8/5 - (33 امتیاز)
برای دریافت مشاوره خرید نرم افزار با ما تماس بگیریدشماره تماس: 02148335
+
Call Now Button
×